Smash Summit İzleyicilere Gerçeklik Hissi Vermek İstiyor

En iyi Smash oyuncuları olan Jason “Mew2King” Zimmerman, Joseph “Mang0” Marquez, Kevin “PPMD” Nanney ve Adam “Armada” Lindgren 3 yıl önce Smash Bros yakın dövüş maçlarına yorum yapmak için bir araya geldi. Böylesine iyi bir 4’lünün bu kadar hakim oldukları bir oyunda harika yorumlar yapmalarını ve içgörü vermelerini bekleyebilirsiniz, ama kesinlikle beklendiği gibi olmadı. Genellikle dalga geçip boşa zaman harcadılar. Hayatlarını adadıkları bu oyun hakkında pek de yorum yapmayı başaramadılar. Eğer borsayı takip etmiyorsanız, zamanınızı ayırmanız için daha güzel bir şey olamaz.

Smash Farkı

2015 yılında yapılan Smash Summit’in göze batan kısmı bu olmuştu. Smash yalnızca oyuna değil, oyuncuların kişiliklerine de önem veren bir topluluktu. Hatta beraber zaman geçirmeleri için, en iyi 16 oyuncunun katılacağı etkinlikler dahi düzenleniyordu. Beyond the Summit’in yaratıcı yöneticisi Ken Chen’in de dediği gibi, Smash Bros, oynayan herkesin anılarında, okuldan sonra arkadaşlarıyla oynadığı oyun olarak kalmış durumda. Sonrasında bu oyunu oynamaya devam eden çocuklar bugünkü profesyonel oyuncular oldular. Yani her oyuncunun belirli bir geçmişi var.

Toplulukta Smash Summit

7’nin üzerinde etkinlikten sonra Smash Summit toplulukta çok önemli bir yer edindi. Yüksek bir izlenme oranına sahip olan ve büyük ödüller veren Smash Summit, aynı zamanda en iyi oyuncuların bilinmeyen yönlerini de ortaya çıkaran kesitler sunuyor. Genellikle, bu tür etkinliklerde, yalnızca oyun ve birkaç röportaj görürüz. Chen’in dediğine göre, oyuncuların iletişim kurmasına engel olmak ve kişiliklerini göstermelerine izin verilmemesi büyük bir kayıp. İnsanların sanki arkadaşlarıyla oyun oynuyormuş veya onların oyununu izliyormuş gibi hissetmelerini sağlamak en büyük hedefleri haline gelmiş.

Tekli ve ikili turnuvaların yanı sıra oyuncular farklı etkinliklere de davet ediliyor. Direkt seçilen 10 oyuncu ve geri kalanının topluluk tarafından oylanarak seçildiği oyuncular, Slap City turnuvalarına, Mafia oyununa ve önceden kaydedilmiş komedi skeçlerine katılıyorlar. Bildiğiniz turnuvaların bu tür etkinlikler için genellikle finansmanı olmuyor. Belki de oyun camiasının ihtiyacı olan asıl şey, daha iç içe bir topluluk ve daha düşünceli bir şirketten başka bir şey değildir. Son zamanlarda Electronic Arts gibi şirketlerin açgözlü davranışları yüzünden böyle bir ihtiyaç doğmuş olabilir.