Smash Summit 8 Smash Ultimate Kazananı MkLeo

10 Mart 2019 Pazar günü Leonardo “MkLeo” Lopez Perez Smash Summit 8’de tekrar bir destan yazdı. İkinci defa şampiyonluğu ve yanında 16 bin dolarlık ödülünü kazandı. Kusursuz bir şekilde zaferi elde eden MkLeo, Samuel “Dabuz” Buzby’yi 3-0 gibi ezici bir farkla yenmeyi başardı. MkLeo’nun ikisi de Ezra “Samsora” Morris’e olmak üzere yalnızca iki mağlubiyeti bulunuyor.

MkLeo’nun Kararlılığı

MkLeo, hafta sonu tek yenilgisini Nairoby “Nairo” Quezada’ya karşı yaşamış olsa da ana karakteri olan Lucina yerine Ike ile oynamayı tercih etmeye devam etti. Üst üste yaşadığı zaferlerin karşısında kendisi kadar başarılı bir seri yaratan Dabuz ile kıran kırana bir çarpışma yaşadı.

Samsora Kayıp Etti Mi?

Kaybedenler arasında Samsora ise görmeye değer oyunlardan bir tanesini çıkardı. Paris “Light” Ramirez, James “VoiD” Makekau-Tyson ve Zackray’i yenerek kendini 4’üncülük koltuğuna oturtmayı başardı. Turnuva sırasında karakterlerine olan bağlılıkları Samsora ve Glutonny için büyük avantajlar halinde geldi. İkisi de ana karakterleri olan Peach ve Wario’yu daha güçlü karakterler bile değilken kullanmaya başlamışlardı.

VoiD ise Pichu ile kombinasyonlar yaratarak Brian “Cosmos” Kalu ile 7’nciliği paylaşmayı başardı. Yakın dövüş uzmanlarından hiçbirisi ilk sekize girememiş olsa da turnuvaya damgalarını vurmayı başardılar. Inkling ile yarattığı başarılı komboları sayesinde Adam “Armada” Lindgren, Gonzalo “ZeRo” Barrios’i listeden düşürmeyi başardı. Her şeyin bu kadar yakın ve kıran kırana olduğu bir yarışmada Armada’nın da dediği gibi profesyonel oyuncular arasındaki yetenek farkı insanların sandığından çok daha az.

Daha Yarış Bitmedi

Smash Ultimate Summit zaferi her ne kadar MkLeo için önemli olsa da, dünyadaki en iyi Ultimate oyuncusu olabilmesi için hala bu sefer katılımda bulunmamış olan Gavin “Tweek” Dempsey’i yenmesi gerekiyor. Şu anda, kağıt üzerinde Tweek’in MkLeo’dan daha fazla skoru bulunuyor.

Turnuvayı kazandıktan sonra MkLeo sahneden indi ve 70.000’in üzerinde seyirciyle düşüncelerini paylaştı. Tweek’in orada bulunmadığının farkında olduğunu ve sonraki hedefinin Tweek olduğunu, onu yenmek için sıkı bir çalışma içinde olduğunu belirtti. Umarlım ki önümüzdeki turnuvada ikisi karşı karşıya gelir ve izleyiciler olarak güzel bir ziyafet yaşarız.