Epic Games çok başarılı olabilir, Fortnite ise çok eğlenceli olabilir, evet, hatta evde boş zamanlarınızda Fortnite dansları dahi yapıyor olabilirsiniz. Ama bu demek değildir ki bütün zamanınızı ona vermelisiniz. Biraz da dikkatinizi başka yerlere çekmeye çalışalım.

Hi-Rez Studios

Genellikle ünlü oyunları Smite ile bilinen Hi-Rez Studios da PUBG ve Fortnite’tan sonra Battleground arenasına katıldı. İlk olarak Paladins isimli oyunu çıkardıktan sonra devamı olarak Realm Royale isimli, altyapısı fazlasıyla PUBG’ye benzeyen bir oyun çıkardı.

Realm Royale

Battle Royale oyunlarının vazgeçilmezi “havadan haritaya atlama” kısmından sonra yere inen kahramanlarımız, orta çağ temalı ve Hi-Rez Studios’un vazgeçilmez grafiklerinden oluşan evler ve binalarda gezerek yay, kılıç, pompalı tabanca, otomatik tüfek gibi silahlar, zırhlar, iksirler ve hatta büyüler bulabiliyorlar.

Belki de en başta söylemek gerekiyordu ama, Realm Royale’nin en önemli özelliklerinden birisi oyundaki çeşitli büyülerdir. Başlangıçta seçebileceğiniz karakterler aşağıdaki gibidir:

  • Warrior
  • Engineer
  • Hunter
  • Assassin
  • Mage

Her karakterin farklı bir başlangıç büyüsü ve özellikleri bulunuyor. Örneğin Warrior karakteri kılıçla daha iyiyken, büyücü karakteri bir asa ile çok daha iyi savaşabiliyor. Oyunda duvar çıkarmadan, kendine can vermeye ve ateş topu atmaya kadar birçok büyü bulunurken bir yandan da beni şahsen çok mutlu eden bir ayrıntı bulunuyor. At! Bir Battleground oyununda ata binebilmenin zevki çok ayrı oluyor.

Oyunun ilerleyişi her Battleground oyununda olduğu gibi haritayı çember olarak kaplayan bir enerji alanının git gide küçülmesiyle oluyor. Harita küçüldükçe ve oyuncular birbirlerini avladıkça ilerleme devam ediyor. Takım halinde veya tek kişi olarak oynanabilen Realm Royale’i kazanmanın yolu kesinlikle oyuna para dökmenizden geçmiyor, her ne kadar para verseniz de, karakteriniz her ne kadar harika gözükse de, sizi ilk defa oyuna başlayan birinin öldürme imkanı bile olabiliyor. Son olarak, enerji alanı olabildiğince daraldığında, sona kalan oyuncular küçük bir alanda birbirleriyle savaşmak zorunda kalıyor ve sona kalan kişi veya takım oyunu kazanmış oluyor.

Yapısı her ne kadar tanıdık olsa da Realm Royale’deki farklılıklar harika bir tat katıyor.