Overwatch Liginde Yeni İsimler Ön Planda

6 aylık sabırsız bekleyişin ardından geri gelen, dünyayı uçaksız olarak birbiriyle birleştiren Overwatch liginin açılış haftasında, yeni isimler fazlasıyla ilgi topluyor. Overwatch ligi bu sezona kadar, hiç bu kadar popüler olmamıştı. Çin’den Amerika’ya kadar bütün dünyada yüzlerce insan maçları izlemek için bir araya geldi.

Bu sezondaki acemi oyuncular pek de acemi değil gibiler. Lige katılan 189 profesyonel oyuncu arasından 105 tanesi acemi olarak geçiyor.

LateYoung’ın Çin Tutkusu

Kameralara İngilizce olarak Dünya’nın tekrar Çin’i görmesini sağlayacaklarını söyleyen LateYoung’ın Hunters’ı başka bir Çin takım olan Guangzhou Charge’ı yenmişti. LateYoung bu konuşmayı yaparken neredeyse gece yarısıydı ama ona rağmen tutkulu konuşmasından hiçbir nokta eksik kalmamıştı.

Geçen sene Shanghai Dragons’ta yalnızca tek bir Çinli takım bulunuyordu ve bu takım 0-42 gibi yüksek bir skora sahipti. Chengdu’nun Mandarin takımının da benzer bir skor elde etmesi bekleniyordu. Her ne kadar harika bir oyun çıkarmış olsa da LateYoung fazlasıyla mütevazi kaldı.

Lee “Ivy” Seung-hyeon ve Eğlencesi

Ivy ise oyundan zevk almaya belirli bir noktadan sonra başladığını belirtti. Toronto Defiant için oynayan Ivy ve diğer amatör takım arkadaşlarını bir gerginlik rüzgarı sarmıştı. Bu gerginlikleri, ilk iki harita boyunca Houston Outlaws’a karşı olan oyunlarını fazlasıyla etkilemiş olsa da, Volskaya Industries’teki zaferleri aniden gerginliklerinin yok olmasına ve eğlenmeye başlayabilmelerine sebep oldu. Toronto Defiant’tan RoKy ise gergin olduğu için birkaç gereksiz hata yaptığını belirtti.

Kodak Eğlenmek İçin Burada

Atlanta Reign desteği Steven “Kodak” Rosenberger herkesin birbiriyle benzer olduğunu ve herkesin eğlenmek için orada bulunduğunu söyledi ama bazen bunun karşı tarafa iletilebilmesinde sorunlar yaşanabileceğini de ekledi.

Hangzhou Spark’ın yanında izlemesi en zevkli yeni takımlardan birisi Atlanta Reign oldu. En çeşitli ve koordine takımlardan birisi olan Atlanta Reign, tekil olarak yüksek seviyede yeteneğe sahip oyuncuları toplamaya yoğunlaştı. Hatta bu konuya o kadar yoğunlaştılar ki, bazı oyuncular arasında dil sorunları dahi oluştu. Dusttin “Dogman” Bowerman iletişim konusunda fazlasıyla ilginç bir deneyim yaşadığını belirtti, her ne kadar başlarda sorunlar yaşasalar da her zaman bir şekilde çözümlere ulaşabildiklerini de söyledi.