Mithy İle League of Legends Avrupa Şampiyonası’nda 7. Hafta

Şampiyona başlayalı 7 hafta olmuş olsa da hala play offlara kimin kalacağı belli değil. 7 takım birden 5 takımlık play offlara kalmak için savaşıyor. Şimdilik Vitality ve Splyce tahmin edildiği üzere önde gözüküyor ve büyük ihtimalle play offlara da kalacaklar. Her takım onlar kadar şanslı olmasa da Fnatic ve SK takımları da kendilerini göstermeye başladı. Misfits Gaming de yerini şimdilik koruyor, fakat Schalke 04 elenecekmiş gibi gözüküyor.

Origen Üzerinde Baskı Yok

Sezona ağır bir 1-5’lik kayıpla başlayan Origen, Vadi’nin Boğaları gibi kendini toparlayıp 4 oyun üst üste kazandı. 6. haftada tekrar kaybetmeye başlasalar da 7. haftada tekrar toparlandılar. Bu toparlanma ise en önde bulunan Vitality ve Splyce’ı yenerek gerçekleşti. Origen her ne kadar favori takımlardan birisi olsa da, bu dengesizlikleri onlara pahalıya mal olabilir gibi gözüküyor. Origen favori ve izlemesi eğlenceli takımlardan bir tanesi olsa dahi kaybettiklerinde veya playofflara kalamazlarsa çok fazla tepki çekmeyecekmiş gibi gözüküyor, çünkü tamamen sıfırdan kurulmuş olan bir takım, daha takım bilincini dahi tam olarak oturtamamışken büyük adımlar atabiliyor.

Mthy’nin Origen İle İlişkisi

Mithy, her ne kadar durumun zor bir hal alabildiğini söylese de şu anda Origen’de rahat ve mutlu olduğunu belirtti. Şu anda Origen’i taşıdığını dahi söyleyebiliriz, çünkü takım, kapasitesinin üzerinde bir performans sergiliyor.

SoloMid Dönemleri

Origen için kısmen her şey güllük gülistanlık gözükse de SoloMid’in başı dertte gibi gözüküyor. Uzun süredir hem oyunun topluluğu hem de taraftarları tarafından fazlasıyla baskı altında kalan SoloMid’in mithy’yi kaybetmesinin en büyük sebeplerinden birisi belki de budur. Her ne kadar güzel karşılanmış olsa da mithy’nin SoloMid’deki kötü yanları iyi yanlarından çok daha fazla göze batıyordu ve G2 seviyesinde bir sinerjiye asla ulaşamıyorlardı.

Bunca soruna rağmen SoloMid, bölgelerinin 4. en iyi takımıydı. Ama tahmin edersiniz ki, Dünya şampiyonasına katılamadıktan sonra 4. olmanın hiçbir anlamı kalmıyor, çünkü Kuzey Amerika’nın alay konusu olmuş olmak pek de hoş bir duygu olmasa gerek.

Origen’in karşılıksız destek veren taraftarlarıyla Mithy’nin neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz ve umarız ki SoloMid’de elde edemediği büyük başarılara imza atar.