Çevrim içi oyun turnuvaları yaklaşık olarak 50 yıldır hayatımızda. Stanford Üniversitesi’nde küçük bir yarışma ile başlayan bu macera bugün yüz binlere, hatta milyonlara ulaşmış vaziyette ve hızla yayılarak devam etmektedir. Gelecekte daha büyük kitlelere hitap etmesi beklenen oyun turnuvaları, gün geçtikçe artan popülarite ile hayatlarımızda yer almaya devam edecek gibi gözükmektedir. Her ne kadar pek çok insanının henüz bundan haberi olmasa da, bu turnuvalar çok geniş izleyici kitlelerine ulaşmış durumda.

Dünya çapında çok büyük şampiyonalar ve ligler düzenlenirken, artık Türkiye’de de çeşitli oyunların turnuvalarının düzenlendiğini görmek mümkün.

[/b]

Türkiye’deki oyun turnuvalarını hem sayfamızdan, hem de bu konuyla alakalı kurulmuş olan resmi kuruluşların sayfalarından takip edebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bu turnuvalarla ilgili güncel haberleri, son dakika gelişmelerini, duyuruları ve turnuva tarihlerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu sitelerde turnuvayı kazanan listelerine ve kazananlar hakkında ki biyografi içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

Dünya çapında düzenlenen turnuvalarda ise durum çok daha farklı. Bu turnuvalara dünya çapında üne sahip oyuncular, büyük teknoloji firmaları, büyük sponsorlar ve çok sayıda seyirci katılım sağlıyor. Doğal olarak bu kadar büyük katılımın olduğu bu turnuvalarda, çok büyük ödüller gündeme geliyor ve bu ödülleri kazanan sporcular veya oyuncular çok ciddi bir ekonomik kazanç da sağlamış oluyorlar. Ayrıca medya ve haber kanalları da bu organizasyonlara çok büyük ilgi gösteriyor, bazı büyük organizasyonlarda milyonlara ulaşacak şekilde canlı yayınlar yapılıyor ve bu yayınlar pek çok dilde gerçekleştiriliyor.

Siz de, özellikle Türkiye’de düzenlenen organizasyonlara katılmayı düşünürseniz, ilgili sitemizden, hem de bu konuyla ilgili resmi kurumların sitelerinden güncel haberleri takip edebilir, bu etkinliklere çevrim içi veya yerinde izleyici olarak katılabilirsiniz. Ayrıca dünya çapındaki organizasyonlara katılmayı düşünürseniz de, bunun çok büyük bir tecrübe ve eğlence olacağını ve futbol, basketbol gibi büyük çaplı etkinliklere katılmaya benzer keyif alacağınızı bilmelisiniz.

Kısacası, artık normal bir spor karşılaşmasını seyretmek kadar keyif veren bu oyun turnuvalarını izlemeyi düşünüyorsanız, bizi takip etmeye devam edin.