Fortnite’tan 500 Bin Dolarlık Secret Skirmish

Secret Skirmish, adından da anlayacağınız gibi “gizli” bir havaya sahip. Secret Skirmish’e geldiğinizde dahi bunun gizli bir etkinlik olduğunu veya gizli bir hava verilmeye çalışıldığını hissedebiliyorsunuz. Peki ya Fortnite gibi bir oyun 500 bin kadar büyük bir ödüllü bir etkinliği neden gizli yapmak istesin? Oyunlar da dahil olarak her şeyin aşırı kolay olduğu bugünlerde, insanlar artık biraz daha gizlilik ve zorluk aramaya başladı diyebiliriz. Fortnite’ın böyle bir harekette bulunmasının sebebinin ise fazlasıyla duyulmuş olan ismini daha da duyurmak ve ilgi çekmeye çalışmak olduğunu düşünebiliriz.

Hangar Studios’ta Soğuk Bir Karşılama

Los Angeles‘taki Hangar Studios’a girerken herhangi bir şekilde karşılanmıyorsunuz. Hatta, üzerinde “Hoş geldiniz” yazan bir paspas bile göremezsiniz, burada bir Fortnite etkinliği olduğunu anlamanızın tek yolu, park yerindeki Fortnite yazı tipiyle yazılmış “Park İçin İzin Gerekli” yazısıydı.

Epic Games’in daha önce hazırladığı tüm Fortnite etkinlikleri fazlasıyla göze batan ve rengarenk etkinlikler olmuştu ve milyonlarca insan bu etkinlikleri yakından takip etmişti.

Etkinlik Öncesi Hazırlık

Etkinlik başlamadan önce bu gizli alana sokulan Epic Games görevlileri ve katılımcı profesyonel oyuncular sahneyi, ışıkları ve hatta düzeneği kurulmuş olan bilgisayarları ve kulaklıkları test ettiler. Yani her şeyin gerçek bir testten geçtiğini söyleyebiliriz.

Pek alışılagelmedik bir yöntemle Epic 10 kişilik yayın ekibini 10 gün önceden Los Angeles’a uçurdu. Böylece bu ekibin içerisinde bir sinerji oluşabilmesini ve daha iyi çalılşabilmelerini hedeflediler. Tabii tek hedef bu değildi, yeni sunucuların ise profesyonellerden birkaç şey öğrenmesini de amaçladılar. Alex “Goldenboy” Mendez daha önce hiçbir yapımcı şirketten bu kadar profesyonellik ve öngörü görmediğini belirtti. Tabii bunu düşünürken Goldenboy’un bu sektörden yaklaşık 10 yıldır bulunduğunu da hesaba katmalıyız.

Bildiğiniz gibi bu tür yayınlarda fazlasıyla sorunla karşılaşılabiliyor ve acemi çalışanlara da sahip olmasına rağmen böyle bir hareketle Epic’in bekleyebilme şansı oldu ve tüm ekiplerinin iyi bir eğitimden geçişini sağladı. Bunca insanı bir araya erkenden getirip böyle bir etkinliği olabildiğince gizli tutabilmiş olan Epic Games, yepyeni bir etkinlik tarzını da oyunlarını yarattığı gibi bizler için yaratmış oldu.