Cool Kid93’ün Yükselişi

2017’de Las Vegas’ta gerçekleşen Evolution Fighting Game Şampiyonası’nın ikinci gününde yüzlerce oyuncu Street Fighter V oynamak için toplanmıştı. Herkes rakibinin açıklanmasını beklerken Marcus “The Cool Kid93” Redmond rakibininin Michael “Marvelo” Arvelo olduğunu öğrendi ve kendini sakinleştirmeye çalıştı. Var gücüyle kendini sakinleştirmeye çalışıyordu, çünkü bu turnuva onca çalışmasının vereceği meyve olacaktı.

Cool Kid93 Kaybediyor

Marvelo, Cool Kid93’yi ağır bir yenilgiye uğratıyor. Neredeyse dövüş dahi olmuyor. Sadece 2 maç ve ikisinde de mağlubiyet. Cool Kid93’ün sergilemek istediği performansın yanından bile geçmeyen bu maçlar onu yıkıyor. Bir köşeye çekilip ağlamaklı bir şekilde yakınlarına ve karısına ne söyleyebileceğini düşünmeye başlıyor. Her ne kadar çevrenizdekiler size destek olduklarını söyleseler de onları hayal kırıklığına uğratmanın yarattığı yenilgi başka hiçbir yenilgiye benzemiyor. 2625 oyuncuyu yenip geçmek neredeyse imkansız ve hatta tamamen şansa bağlı denilebilir, ama Redmond her zaman kazanmak için oynuyor ve sürekli yetersiz olduğunu hissediyordu. Bir yandan da herkesten çok fazla önem verdiği için, belki de gerginlik hissiyle kaybettiğini tahmin ediyordu.

Sponsorsuz Bir Macera

Redmond’un sponsoru yok. Büyük turnuvalara katılmak için çok fazla para harcıyor ve uzun yollar kat ediyordu, işinden izin almasının gerekmesi ise cabası, ama bunca çabanın ardından yenilmek ise onu kırıp geçiriyordu. Redmond’un ona inanılmaz derecede destek olan eşi bütün psikolojik baskıyı onunla beraber göğüslüyor. Ekonomik sorunlar yaşasalar da, kocasının durumunun tamamen şansa bağlı olması gerçeği ortada olsa da, asla ona destek vermeyi bırakmıyordu. En az Redmond kadar eşinin de hayaliydi bu turnuva.

Redmond Yükseliyor

1 yıl sonra 4 Ağustos 2018’de Redmond bu sefer onca çabasının bir karşılığını alabileceğini hissediyor. Kazanmaya çok yakın. Rakibi Ho “Xian” Kun Xian’ın karşısında dev Abigail’i seçiyor. Redmond’ın baskıları Xian’ın korkuyla oynamasına sebep oluyor ve Abigail her üzerine atladığında Xian’ın gözleri kısılıp irkiliyor. Bir defasında fazla irkiliyor ve canının geri kalanını da kaybediyor. Redmond ise şampiyonaya gidiyor.

İşte o anda hayalleri gerçek olan Redmond, artık ağlamıyor, kendine kızmıyor veya kimseyi yarı yolda bıraktığını düşünmüyor. Gözlerinde yalnızca zafer ve zaferin mutluluğu var. Kendisinin en büyük savaş alanlarına ait olduğunu biliyordu.